My jsme ti Chebáci sudetská krev. My Hvězdu nedáme,nedáme, radši jí zbouráme, zbouráme, radši jí zbouráme, zbouráme Cheb

Přihlášen

Poslední příspěvky

 
 

VFC Plauen

Dynamo Dresden II - VFC Plauen 17.6.2009

Část chebských fanoušků se vydala opět za hranice na zápas přátel z Plavna. Tentokrát na finále saského poháru. Původně se měl zápas hrát v sobotu v Grimmě na stadionu pro 8000 diváků. Z bezpečnostních důvodů byl přesunut na středu do Lipska, na centrální stadion pro 45 tisích diváků, který byl vybudován pro MS 2006.
Plavno utkání prohrává až po prodloužení 1:2, když je po většinu zápasu aktivnější. Zápasu je přítomno na 6000 diváků. Z Drážďan přes 4000, z Plavna kolem 1000, zbytek tvořili neutální domácí diváci.
Obě skupiny fanoušků celý zápas vytrvale povzbuzují své týmy. Hrozivě zní skandování drážďanských fans „Dynamo, Dynamo“ a vytleskávané skandování „Sieg, Sieg“. Mráz běhal po zádech při německé fotbalové klasice „Steh auf…“, (Vstávejte všichni kdo jste na straně Plavna, resp. Drážďan) kdy vstávali ze sedaček všichni v sektoru Plavna včetně starých lidí a skandovali s ostatními. O chvíli později předvedly stejnou skladbu i Drážďany a opět bylo vidět jak celý sektor povstává a skanduje.
Po zápase se začali fanoušci Drážďan spouštět postupně na hrací plochu (hřiště oddělovala od ochozů asi 4metrová zeď), když jich bylo na hřišti několik stovek začínali se rozbíhat proti sektoru Plavna. Díky rychlému zákroku pořadatelů jich nakonec dobíhá pod sektor jen několik desítek a zůstává, kvůli oné čtyřmetrové zdi pouze u oboustranného povykování. Nutno podotknout, že fans Dynama vypadají velmi dobře fyzicky vybaveni, někteří jsou v kapucích a s rukavicemi na rukou. Ve stejný moment se snaží zaútočit ze sousedního sektoru na fans Plavna asi třicítka hool´s Lipska. Dvoum se i podaří přelézt plot do sektoru, ale opět rychlý zákrok tentokrát policie jejich akci zastavuje. Situace si všímají drážďanští hools na ploše a snaží se zase napadnout borce z Lipska.
Po zápase se nic zvláštního neděje. Vše je v rukou policie, která uzavírá celou hlavní ulici kolem stadionu a umožňuje nám nastoupit do busů a v klidu odjet. Německá policie byla ostatně přítomna ve velkém počtu po celý den, nasazen byl vrtulník, koně a akci měla velmi dobře zvládnutou. Policisté se znovu chovali, jak jsme si již zvykli, velmi profesionálně, žádné provokování, zbytečné buzerování, žádní zakomplexovaní jedinci mávající kolem sebe obuškem a číhající na možnost si do někoho bouchnout. Stejně tak se chovala i kriminální policie která kontrolovala zřejmě podle podezřelého vzhledu některé fanoušky Chebu a propouštěla zkontrolované s přáním pěkné zábavy. Možná by měli policisté ČR jezdit na školenou právě do Německa, zatím to vypadá že jezdí někam na východ. Policisté jako ochránci zákona by ho měli samozřejmě dodržovat jako první.
Velké poděkování opět patří fans Plavna, kteří se opět o chebská fanoušky po celý den perfektně starali.

Hallescher FC - VFC Plauen 7.6.2009

Na tento poslední zápas VFC v Regionalliga Nord jsme pozváni přáteli z Plauen. Oba týmy musely vyhrát. Tým Hallescheru FC by v případě vítězství postoupil a týmu VFC Plauen šlo o záchranu v soutěži. Tak jsme plni očekávání, co tento zápas přinese.

Po probdělé noci nasedáme v šest hodin ráno do vlaku a vyrážíme směr Plauen. Ihned po příjezdu nás na nádraží vyzvedávají přátelé a vyrážíme autem na místo srazu před odjezdem do Halle. Cestou se ještě zastavuje pro vyzvednutí choreografie na zápas. Na místě srazu dostávají všichni fanoušci VFC žlutá trička s nápisem NUR DER VFC. Výsledný efekt pak vypadá velice pěkně. Trošku se ještě popije, pak nasedá do autobusů (bylo vypraveno šest autobusů) a může se vyrazit směr Halle. Cesta utíká velice rychle, v autobuse panuje skvělá atmosféra, popíjí se a celou cestu zpívají chorály. Poslední zástavka probíhá na odpočívadle 17 km od Halle, kde nás již odchytávají policajti a odtud nás doprovázejí až na stadion.

Vstup na stadion probíhá bez komplikací a nakonec se v sektoru hostí schází 519 lidí z celkového počtu 8.804 diváků. Celý zápas probíhá fanatický support ze strany fans VFC, který ještě umocňuje vstřelená branka do sítě domácích v 55 minutě. Stav 0:1 pro VFC vydrží až do konce zápasu, a tak se může začít oslavovat udržení v soutěži.

Tento konečný stav však psychicky neunášejí příznivci domácího týmu a ihned po odpískání konce zápasu vnikají na hrací plochu (dle mého odhadu v počtu cca 1.000 lidí ). Policie a pořadatelská služba jsou touto akcí domácích fans velice překvapeni a nestíhají zasáhnout. Přibližně 100-150 domácích nabíhá a snaží se atakovat sektor hostí. Zhruba po dvou minutách neúspěšného dobývání sektoru hostí jsou fans VFC vytlačeni policií mimo stadion a natlačeni do autobusů, aby co nejdříve opustili Halle.

Cesta zpět do Plauen již probíhá v klidu a alkoholovém opojení. Po příjezdu do Plauen ještě chvíli zůstáváme na oslavách udržení soutěže a poté jsme odvezeni na nádraží. Nasedáme do vlaku a vyrážíme do Chebu. V Chebu jsme kolem desáté večer.

Tento výlet lze hodnotit jedině pozitivně. Kdo nebyl, může jedině litovat. Veliké poděkování patří fans VFC, kteří se o nás vynikajícím způsobem postarali.